Офіційний сайт Ратнівської центральної районної лікарні

Ратнівська центральна районна лікарня

MENU

Ратнівська района центральна лікарня – лікувально-профілактичний заклад, що надає вторинну спеціалізовану, висококваліфіковану медичну допомогу мешканцям Ратнівського району.

Історія лікарні починається з давніх часів. На Ратнівщині були люди, які вели боротьбу з хворобами. У загонах ратників, що боронили край від нападів, знаходилися цілителі, які могли і рану загоїти, і болячку вилікувати. Були знахарі і при замку в час Ратнівського князівства.

Перша згадка про лікарню прозвучала в 1615 році де її називали «шпиталем». Зокрема, було зазначено, що приміщення «знову збудоване». Певний інтерес становить повідомлення, що кошти на утримання лікарні - «шпиталю» - надходили від виробництва і продажу горілки, монополію на які мала тодішня держава.

Згодом, після занепаду Ратного як центру князівства і староства, зникає лікарня. Більшість свідчень говорять про поширення у навколишніх селах різного знахарства з одно¬го боку, й розповсюдження епідемій і невиліковних хвороб - з другого. Якщо в самому Ратному ще були практики-лікувальники, то в селах не було й натяку на якусь професійну лікувальну допомогу.

Необхідність боротьби з багатьма хворобами зумовила утворення в Ратному фельдшерського пункту вже в кінці XIX століття. У 1907 році тут почала діяти земська лікарня. У 1913 році навіть до медперсоналу була зарахована бабка-повитуха Лихотвор-Лихачевська, яка веж давно допомагала породіллям.

У двадцятих-тридцятих роках 20 століття в Ратному лікував хворих фельдшер, також діяла невеличка платна лікарня на 5 ліжок. Разом з тим, історики засвідчують про численні епідемії у той період.

У 1944 році вирішили питання з будівництва рай амбулаторії в Ратному розміром 20х10 метрів з вісьмома кабінетами.

Про систему охорони здоров’я в Ратному у 1945 році свідчить рішення райвиконкому від 7 серпня (протокол №17). У ньому сказано, що в селищі відкрити лікарню на 27 ліжок. На той час у районній амбулаторії була 1 ставка лікаря і 5,5 ставки фельдшерсько-акушерських та 1 ставка в санітарно епідеміологічній станції. Тому прийняте ще одне рішення - і розпочалося будівництво у лікарні пологового будинку. Уже в 1948 році в Ратному і районі функціонує лікарня на 25 ліжок, пологові палати, дитяча консультація, районна амбулаторія із зубним кабінетом, санітарно-епідемічна станція, малярійний пункт, венеричний пункт, сільська амбулаторія, 7 фельдшерсько-акушерських пункти, 2 акушерських і 5 фельдшерських пунктів. Працює 34 працівники у тому числі 6 лікарів, які мають вищу медичну освіту. У рік медичні установи відвідувало 28 тис. чоловік.

Охорона здоров’я населення району вимагала дальшого зміцнення медичної бази. Рішенням райвиконкому від 06.02.1950 року виділено земельну ділянку для будівництва районної лікарні «по вулиці Комарівській на віддалі 1 км. від райцентру у районі хутора Підзамче площею 5,1 га.»

У 1951 році в Ратному збудовано нову поліклініку. У ній, повідомляла райгазета - «Червоний прапор» від 18 листопада, відкрито хірургічне, терапевтичне відділення, дитячу консультацію.

Згодом розпочато будівництво головного корпусу районної лікарні. Уже в 1951 році завершено спорудження лікарняного містечка.

В обох колишніх в Ратнівському і Заболотівському районах у 50-і роки діяли районні лікарні матеріальна база яких зростала. Якщо в 1951 році в Заболотті було в лікарні всього 20 лікарняних ліжок, а в Ратному – 40 то вже у 1955 році в Заболотті – 80, а Ратному – 75 ліжко-місць. Після об’єднання районів у 1965 році в медичних закладах Ратнівщини працювало 45 лікарів і 256 спеціалістів середнього медичного персоналу, діяло 73 фельдшерсько-акушерських пункти.

У Ратному на місці дерев’яних будівель центральної лікарні в 1981 році було споруджено нове приміщення поліклініки, у 1983 році вступає в дію головний стаціонарний корпус. Також у 1982 році було збудовано приміщення дитячого відділення Заболотівської районної лікарні №2.

 

Побудовано нові приміщення Самарівської дільничної лікарні в 1990. Межиситівської лікарської амбулаторії в 1993, Велимченської дільничної лікарні в 1995 році. Ще в 1980 році була збудована Кортеліська лікарська амбулаторія. Що до стаціонарних медичних закладів, то кількість лікарняних ліжок із 349 у 1995 році зменшилась до 255 у 2000 році та 240 у 2015 році.

 

На даний час Ратнівська центральна районна лікарня знаходиться за адресою: вулиця Газіна, 64. На сьогоднішній день розгорнуто стаціонар на 200 лікарняних ліжок та поліклінічне відділення потужністю на 235 відвідувань у зміну. Вона обслуговує 52 тис. 197 жителів Ратнівського району.

Імідж закладу ґрунтується на високому професіоналізмі персоналу, розвиненій матеріально-технічній базі та чуйному відношенні до пацієнтів. Очолює лікувальний заклад – Бегаль Михайло Григорович.

Всього в лікарні 476 працівників. З них 74 лікарі, 212 середніх медичних працівників, 106 молодших медичних сестер. Лікарі вищої та першої кваліфікаційних категорії складають 70% від загального складу лікарів. 50% середніх медичних працівників мають першу і вищу кваліфікаційну категорію. Навчається на інтернатурі в даний час 6 спеціалістів. За останні роки багато молоді району вступило до ВНМЗ тому, якщо і половина наших студентів повернеться на роботу до лікувально-профілактичного закладу – ми будемо забезпечені лікарями.

Щороку понад 8 тисяч хворих лікуються в стаціонарі закладу і ще близько 120 тисяч отримують кваліфіковану амбулаторну допомогу. Ратнівська районна лікарня широко відома за межами району і за рахунок роботи реабілітаційних кабінетів. У неврологічному відділенні відкрито та облаштовано фізіотерапевтичний кабінет для реабілітації післяінсультних пацієнтів, а у педіатричному відділенні створенні належні умови для реабілітації дітей які мають захворювання опорно-рухового апарату, фізичні вади, неврологічні захворювання. В кімнатах реабілітації є масажний стіл, сухий басейн, масажна доріжка, гідромасажні ванночки, м′ячі, обручі та інше необхідне обладнання. Подібного в медичних закладах ІІ рівня нашої області немає. За медичною допомогою звертаються в ЦРЛ і жителі з сусідніх районів.

Лікувально-діагностичний процес базується на дотриманні затверджених в Україні протоколів і стандартів обстеження та лікування, виконання яких постійно контролюється управлінням закладу.

В лікарні широко використовуються для своєчасної діагностики можливості відділення діагностики: ендоскопічні методи, ультразвукова діагностика, електрокардіографія, велоергометрія, визначення функції зовнішнього дихання та спірографія. Для акушерсько-гінекологічної служби за допомогою Україно-Швейцарського проекту «Перинатальне здоров'я» отримано УЗД апарат, навиками діагностики володіють троє лікарів акушер-гінекологів. В ЦРЛ у наявності є ультразвуковий апарат з функцією ЕКС, доплервазографії. З Німеччини було отримано три ендоскопи фірми «Олімпус» – це дорослий та дитячий ФГД-скопи, сигмоколоноскоп. При фіброгастродуоденоскопії одночасно проводиться проба на Helicobacter Pylori.

У рентгенологічному відділенні працює цифровий рентгенапарат фірми «Медком Київ» на три робочих місця, подарований благодійним фондом М. Мартиненка.

Повноцінно обстежити хворих допомагають працівники клінічної, біохімічної та бактеріологічної лабораторій, які проводять до 510 тис. аналізів за рік, а саме до 175 тис. клінічних аналізів, 10 тис.бактеріологічних і 91 тис.біохімічних аналізів. Бактеріологічний відділ лабораторії функціонує з липня 2007 року. Лабораторне відділення працює цілодобово. Серйозна увага в діагностиці приділена лабораторним обстеженням, оскільки при проведенні диференціальної діагностики є важливим врахування всіх особливостей перебігу даного захворювання. Усі пацієнти які поступають у стаціонар, обстежуються лабораторно в першу добу.

Режим роботи лікарні стаціонарних відділень безперервний – 7 днів на тиждень, 24 години на добу відбувається поступлення та виписка хворих. Медична  допомога  населенню  в Ратнівській центральній районній лікарні  надається  стаціонарними  відділеннями  на 200 ліжок. У стаціонарних відділеннях хірургічного профілю проводиться за рік 1500 оперативних втручань, а в поліклінічному відділенні - 2400 операцій.

 В ЦРЛ розгорнуті наступні відділення:

  • терапевтичне на 44 ліжка,
  • хірургічне на 45 ліжок ( 35 хірургічних та 10 травматологічних),
  • педіатричне на 25 ліжок,
  • неврологічне на 30 ліжок,
  • інфекційне на 23 ліжка,
  • акушерсько-гінекологічне на 33 ліжка (для вагітних та роділь 11 ліжок, патології вагітності 17 ліжок, гінекологічних 5 ліжок),
  • відділення інтенсивної терапії на 6 ліжок.

 

Адміністрацією лікарні велика увага приділяється створенню комфортних умов перебування для пацієнтів. Щороку за кошти муніципальної благодійної каси та гроші міценатів проводяться ремонтні роботи у відділеннях рай лікарні. В стаціонарних відділеннях налагоджена система автономного електропостачання, функціонує власний теплопункт з твердопаливними котлами. Входи в стаціонарний та поліклінічний корпус обладнані пандусами для інвалідів. В стаціонарному та поліклінічному корпусі функціонують ліфти для пацієнтів.

В лікарні приділяють велику увагу запобіганню поширення внутрішньо-лікарняних інфекцій, дотриманню санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму. Постійно виконуються заходи з профілактики внутрішньолікарняних інфекцій, працює комісія з інфекційного контролю, баклабораторією проводяться контроль стерильності, визначення бактериальної забрудненості зовнішнього середовища.

Контроль відповідності якості наданої медичної допомоги вимогам державних стандартів, нормативів, клінічних протоколів здійснюється постійно заступником головного лікаря з медичної частини відповідно до профілю під час розбору летальності, на засіданнях лікарсько-консультативної комісії. Якість надання медичної допомоги аналізується під час аналізу роботи структурних підрозділів лікарні на засіданнях медичної ради та при проведенні патолого-анатомічних конференцій. Розроблено та впроваджено систему управління якістю, згідно вимог стандарту ДСТУ ІSO.

В 2013 році успішно пройдено державну акредитацію. Акредитаційною комісією при управлінні охорони здоров'я облдержадміністрації Ратнівській центральній районній лікарні надано «вищу» кваліфікаційну категорію.